Łóżko – jakie wybrać do sypialni?

Czy wiesz, że… w łóżku spędzamy średnio 25 lat swojego życia? To od nas zależy, czy będą to lata relaksu i odprężenia, czy też lata pełne obolałych pleców i niewyspania. Jak wybrać idealne łóżko do swojej sypialni? I co zrobić, by oprócz wygody charakteryzowało się również elegancką prezencją? Odpowiedź jest prosta: wybierz łóżko tapicerowane. Na nim wyspałaby się nawet księżniczka śpiąca na ziarnku grochu 🙂

Jak wybrać łóżko do sypialni – 3 najważniejsze kryteria

Idealne łóżko tapicerowane – wymiary

Rozważając zakup łóżka tapicerowanego, należy wziąć pod uwagę zarówno wygodę jego użytkowników, jak i projekt sypialni. Warto pamiętać, że modele tych łóżek są zazwyczaj większe i cięższe niż rozwiązania alternatywne i trzeba mieć to na uwadze przy aranżacji wnętrza.

Jeśli łóżko ma być przeznaczone dla 2 osób, jego szerokość powinna być nie mniejsza niż 140 cm. Jeśli chodzi o długość modelu – powinna ona wynosić ok. 200 cm, przy czym, w wypadku osób bardzo wysokich, należy zadbać o to, by za łóżkiem od strony nóg nic nie blokowało możliwości wyciągnięcia się o poranku 🙂

Idealne łóżko tapicerowane – z wezgłowiem czy bez?

Jeśli jesteś minimalistą – łóżko bez wezgłowia jest rozwiązaniem, które z pewnością Ci się spodoba. Model ten ponadto świetnie sprawdzi się w niewielkiej sypialni, w której nie ma zbyt dużo miejsca na wezgłowie. Mimo braku tego elementu, łóżko stanowić będzie stylową dekorację wnętrza.

Łóżko tapicerowane z wezgłowiem to natomiast rozwiązanie do przestronnych sypialni. Jego niewątpliwym atutem jest okazała prezencja, której nie sposób przeoczyć, przekraczając próg pomieszczenia. Dodatkowo, dzięki wezgłowiu, łóżko zdecydowanie uprzyjemni Ci czas podczas czytania książki czy oglądania filmu.

Idealne łóżko tapicerowane – jaki materac?

Istnieje kilka rodzajów materacy, wśród których wymienić można m.in.:

– termoeastyczne,

– wysokoelastyczne,

– bonnelowe,

– piankowe,

– turystyczne.

Który z nich wybrać? Jeśli na co dzień dokuczają Ci bóle kręgosłupa, idealnym wyborem będzie materac piankowy, którego konstrukcja jest pozbawiona problematycznych sprężyn. Jeśli borykasz się z problemami z krążeniem – kup materac termoelastyczny. Jego atutem jest budowa, które eliminuje problem nacisku na tętnicę biodrową, usprawniając w ten sposób krążenie w dolnych rejonach ciała. Materac wysokoelastyczny to z kolei dobre rozwiązanie dla alergików – model ten jest szczególnie polecany dla dzieci i osób starszych. Jeśli zaś chodzi o materace turystyczne, to superatrakcyjna alternatywa dla klasycznych karimat. Materace wyróżniają się dużo większą wygodą, umożliwiając pełne rozkoszowanie się urokami urlopu w plenerze.