Mówiąc o nieruchomościach, pierwsze, co przychodzi nam na myśl, to mieszkania. Nic w tym dziwnego. W końcu to nasza podstawowa potrzeba, którą każdy z nas posiada. Utożsamiamy się z naszym miejscem zamieszkania i traktujemy po macoszemu. Niemniej jednak pojęcie “nieruchomości” kryje w sobie znacznie więcej niż tylko mieszkania. Dobrym przykładem jest deweloper w Krakowie. Co oferuje? Dowiesz się czytając dalej.

Budynki mieszkalne

Owszem, nieruchomości to przede wszystkim mieszkania, ale również wiele innych budynków, w których możemy zamieszkać. Nie musi to być wyłącznie wspólnie dzielona przestrzeń z innymi ludźmi. Istnieje wiele postaci budynków mieszkalnych: wieżowce, bloki, domki wielorodzinne, domki typu “bliźniak”, domki jednorodzinne, domki wolnostojące… i wiele, wiele innych. Wszystkie z nich niewątpliwie służą do spełniania podstawowych potrzeb każdego człowieka, a mianowicie spania, jedzenia, czy potocznie mówiąc- wicia gniazdka z rodziną.
Z pewnością znane jest to nam wszystkim i każdy wychodząc z ciepłego domu rodziców dąży do założenia tego własnego. Własne mieszkanie bądź dom wzmacnia nas nie tylko emocjonalnie, ale również naszą samoocenę. Często czujemy się wtedy pewniejsi siebie chociażby ze względu na to, że nieważne jak ciężki był Twój dzień i jak wiele w nim wydarzyło się nie po Twojej myśli, zawsze masz gdzie wrócić i poczuć się bezpiecznie, odpocząć w dobrze znanym Ci miejscu, które tak po prostu lubisz, w otoczeniu bliskich Ci ludzi.

Biura

Należy jednak pamiętać, że nie wszystkie nieruchomości służą do mieszkania. W ich skład wchodzą również biura. Zakładając firmę musimy liczyć się z załatwieniem całego stosu formalności i zapoznaniem się z wieloma zasadami z zakresu wybranej branży. Z pewnością niezbędne będzie również zorganizowanie odpowiedniej przestrzeni do pracy. W końcu zatrudniając pracowników, muszą oni gdzieś wykonywać swoją pracę. Aby mogli oni sprawnie i skutecznie wypełniać polecenia szefa, nie obejdzie się bez koniecznych środków i warunków, ale również miejsca składowania ważnych dokumentów i sprzętów związanych z działalnością firmy. Wtedy właśnie zaczynamy szukać odpowiedniego biura.

Najczęściej właścicielom firm nie opłaca się kupować danego pomieszczenia, a po prostu je wynajmować. Biur do wynajęcia w Krakowie na szczęście nie brakuje. Jest to łatwe i niedrogie rozwiązanie, które nie jest nazbyt wiążące, jak byłoby to w przypadku kupna. Z pewnością jest to istotna kwestia zwłaszcza w przypadku dopiero otwierającej się firmy.

Hotele i pensjonaty

Istotną częścią nieruchomości korecyjnych są wszelkiego rodzaju obiekty najmujące pokoje.
Funkcja wynajmu ma charakter krótko terminowy.

Pobyt w obiekcie hotelowym to zazwyczaj kilka dni przy obiektach wakacyjnych.

Dość często spotykaną formą wynajmu są jedno, dwu dniowe wynajmy, czyli noclegi pracownicze.

Ostatnią i za razem najkrótszą formą wynajmu pokoi w obiektach hotlowych są wynajmy krótkoterminowe, tzw. wynajem pokoi na godziny.