Przeszklone domy – są piękne, ale wymagające

    Coraz częściej decydujemy się na duże okna, a niejednokrotnie nawet na przeszkolą część domu. Jest to rozwiązanie, które zawsze wzbudza zachwyt – pod warunkiem, że mamy piękny widok za oknem. Doskonałym rozwiązaniem jest lustro weneckie, które dodatkowo wpływa na poczucie prywatności i intymności w naszym domu. Nie od dziś jednak wiadomo, że szkło uchodzi za trudne w utrzymaniu, wymaga częstego mycia, ponadto, niezbyt dobrze izoluje temperaturę. W dzisiejszym wpisie opowiem, dlaczego sam zdecydowałem się na takie rozwiązanie.

Ogromnym plusem szklanych ścian jest niesamowita jasność, którą gwarantuje dzienne światło. Pozwala to zaoszczędzić na oświetleniu. Co najważniejsze przeszklone domy gwarantują niesamowita przestronność, ponadto są ozdobą samą w sobie. Możemy obserwować nasz ogród, dzięci, które się w nim bawią lub po prostu cieszyć się widokiem nieba i drzew. Dodatkowo sam dom cieszy oko, ponieważ w takiej nowoczesnej formie wygląda niezwykle elegancko. Sam zdecydowałem się na drewniany dom kanadyjski z przeszkloną ścianą północną, daje do wspaniały efekt zarówno o świcie, wieczorem, jak i w południe.

Choć szklane ściany wydają się bardzo kłopotliwe w konserwacji, nic bardziej mylnego. Wystarczy pokryć szkło odpowiednią warstwą impregnatu. Dzięki niemu, do szkła nic nie będzie przylegać przez długi czas, a smugi z deszczu wystarczy czyścić raz na 2 miesiące. Warto również pamiętać przy instalacji szyby, że musi być to szyba minimum 4-warstwowa, inaczej dom będzie się bardzo szybko chłodził.

Przeszklenia w domach, zarówno od wewnątrz, jak i od zewnątrz, zalecane są dla osób, które lubią chłodny, nowoczesny styl we wnętrzach i nie będzie im przeszkadzała widoczność, które bądź co bądź zmniejsza poczucie prywatności.