Jak osiągnąć więcej przestrzeni w kawalerce?

    W małym mieszkaniu podstawowym problemem jest przechowywanie przedmiotów. Niestety, ale im prędzej zrozumiemy, że nie możemy chomikować i zbierać wielu sprzętów, mebli i ozdób, tym lepiej. Zaoszczędzimy miejsce w mieszkaniu i z pewnością trochę pieniędzy w portfelu. Zacznijmy od przedpokoju, jest to miejsce, w którym często witamy gości, jest zazwyczaj ciasny i pełny butów i ubrań. Nie dokładajmy zbędnych mebli, które służą tylko ozdobie, stworzą wrażenie zagracenia. W przedpokoju postawmy na przedmioty niezbędne, szafa, wieszak ew. półka na buty to maksimum możliwości niejednego przedpokoju w kawalerkach. Warto natomiast zainwestować w lustra, powieszone naprzeciwko siebie sprawią wrażenie, że pomieszczenie jest większe, a nie zabiorą nam miejsca.

Ponadto, pamiętajmy, że ciepłe jasne oświetlenie, również sprawia wrażenie przestronności. Ważne, aby małe mieszkanka były bardzo dobrze oświetlone. Podstawą jest światło dzienne. Nie zasłaniaj okien ciężkimi zasłonami ani roletami, wpuść światło dzienne, ewentualnie rozproszone przez firany. Ciemne małe mieszkanie nie będzie przytulne a przygnębiające, dlatego nie rób tego sobie ani swoim współlokatorom.

Postaw na meble lekkiej formy, doskonale sprawdzą się uwielbiane ostatnio meble rodem z PRL’u, które przechodzą renesans. Ciężkie, wiktoriańskie komody, niestety nie sprawdzą się w małym mieszkaniu, jeżeli nie możesz się powstrzymać, pozwól sobie na jeden mebel w swoim ulubionym stylu. Oczywiście pod warunkiem, że będzie pasował do reszty mieszkania.

Bardzo bezpiecznym pomysłem na aranżację małego mieszkania zawsze będzie biel. Biały kolor kojarzy się z czystością i harmonią. Ponadto, białe ściany, pozwolą nam na zachowanie naszych ulubionych przedmiotów w różnych kolorach i stylach, bez uszczerbku na wyglądzie mieszkania. Z bielą nie należy jednak przesadzić, ponieważ jeżeli zdecydujemy się na białe ściany meble i podłogi, możemy osiągnąć nudny, szpitalny, sterylny efekt.

Na koniec dodam, że w aranżacji wnętrza najważniejsze jest, aby dobrze czuli się jego lokatorzy. To im ma sprawiać radość przebywania w lokalu, dlatego, zawsze na pierwszym miejscu kierujcie się swoją intuicją i własnym stylem.