Powrót na stronę główną
Kultura

See Bloggers 2017, czyli jak organizować konferencje

 • 5 sierpnia 2017
 • Gabriela Deda
 • Komentarzy: 7
 • Odsłon: 566
Pamiętam, że w relacji z ubiegłorocznej edycji See Bloggers pisałam, iż nie byłam pewna, czy w tym roku w ogóle wybiorę się na to wydarzenie. Miałam bardzo mieszane uczucia, bo moje oczekiwania były zupełnie inne. Tak naprawdę See Bloggers doceniłam dopiero po wizycie w Poznaniu na Blog Conference Poznań. Te dwie konferencje to jak niebo i ziemia – i to nie ze względu na prelegentów, a na organizację. Ale odejdźmy już od porównań i przejdźmy do samej relacji.

108b

WARSZTATY I PANELE

W ubiegłym roku miałam okazję być na kilku różnych warsztatach – teraz zapisałam się tylko na dwa, z czego na drugim w ogóle się nie pojawiłam. Pierwszy – i jedyny, który zobaczyłam – warsztat to spotkanie z Jackiem Kłosińskim, który mówił o organizacji pracy blogera. Było ciekawie, całkiem pomocnie, choć bez rewelacji. Ot, kilka wskazówek i kilka propozycji narzędzi, z którymi warto się zapoznać.

Drugi warsztat, na który się zapisałam, dotyczył sprzedaży własnego produktu. Niestety nie dotarłam na niego, ponieważ w tym samym czasie odbywał się panel, na który bardzo chciałam iść, a podczas układania planu, chyba gdzieś mi to umknęło. Panel był prowadzony przez Elizę Wydrych i dotyczył czystości reklamowej. Cóż, chyba wystarczy powiedzieć, że żałowałam opuszczenia warsztatu, na który się zapisałam.

Reszta paneli i wykładów była… przeciętna. Podobnie jak w ubiegłym roku – nie dowiedziałam się niczego spektakularnego, choć miło było posłuchać na żywo takich osób jak Tomek Tomczyk, Ewa Grzelakowska-Kostoglu czy Maja Sablewska.

Tym razem organizatorzy skupili się bardziej na YouTube, co jednej strony ma swoje plusy, ale z drugiej, to nie do końca moja działka. Myślę, że osoby, które mają swój kanał bądź planują go mieć, wyniosły z tych wszystkich spotkań znacznie więcej.

108e

LUDZIE

Gdy pierwszy raz jechałam na See Bloggers, wydawało mi się, że głównym celem takich spotkań jest wynoszenie wartościowej wiedzy z paneli i warsztatów. Teraz wiem, że największą zaletą tych konferencji jest możliwość spotkania się z ludźmi – możliwość porozmawiania, wzajemnego inspirowania się i zawierania nowych znajomości. W tym roku pod tym względem bawiłam się o niebo lepiej niż rok temu! Z niektórymi spotkałam się po raz kolejny, z innymi byłam umówiona i wiedziałam, że będziemy mogli się spotkać, a jeszcze innych poznałam zupełnie przez przypadek. I naprawdę nie było momentu, w którym nie miałabym z kim porozmawiać. A to coś, co bardzo sobie cenię!

Po raz pierwszy też w końcu udało mi się wybrać na wieczorną imprezę. I po raz pierwszy naprawdę żałowałam, że nie było mnie na poprzednich! Świetnie się bawiłam, a organizatorzy zadbali o wszystko.

108a

DO ZOBACZENIA ZA ROK!

Po tegorocznej edycji See Bloggers jestem pewna, że wybiorę się również za rok. Co prawda Gdynia to okropne miasto, które przyprawia mnie o mdłości, ale ten jeden raz w roku jestem w stanie się poświęcić – bo widzę, że naprawdę warto!

Kto z Was był w tym roku na See Bloggers? Jak Wasze wrażenia? I dajcie znać, czy widzimy się w przyszłym roku!

Zdjęcie główne: Piotr Żagiell
 • Bardzo żałuję, że nie było mnie, ale za rok się wybieram i to koniecznie! :)

  • Trzymam za sowo, kochana! Świetnie byłoby się znów spotkać. :)

 • Do zobaczenia za rok! :D

  PS Zgadzam się z Tym YouTubem, trochę za dużo o filmach, biorąc pod uwagę, że to spotkanie dla Blogerów, a nie YouTuberów. :)

 • Przyznaję, że nigdy nie myślałam aby wziąć udział w takim wydarzeniu. Ma ono swoje ogromne plusy, ale i minusy, bo nie przepadam za tłumami :D Byłoby mi na pewno ciężko się przełamać, ale kto wie co będzie za rok ;)

 • Mam nadzieję do zobaczenia za rok :)

 • Też byłam :) See Bloggers daje super energię!

 • Byłam, ale jakoś nie było mi dane nikogo spotkać. Trochę czułam się jak cień, ale… Za rok się też wybieram. :)

CZEŚĆ!
Studiuję polonistykę, piję dużo książek, czytam jeszcze więcej kawy i czasami trochę miesza mi się od tego w głowie. :)
Najpopularniejsze
Facebook
Wyzwanie czytelnicze
Obserwuj mnie na Instagramie

@